
Wójt Piotr Piotrowski po stronie prawa – radny Malik składa niedopuszczalne ponaglenia. SKO odmówiło postępowania w sprawie pisma Grzegorza Malika, przewod. Komisji Gospodarczo-Komunalnej Rady Gminy Mogilany. Radni opozycyjni wobec wójta nie chcą współpracować na rzecz mieszkańców, wolą prowadzić wojny i wojenki
Pismem z dn. 22 sierpnia b.r. Grzegorz Malik złożył podanie, nazwane „ponagleniem” za rzekome niedotrzymanie terminu załatwienia sprawy i nieudzielenie odpowiedzi. Sprawa dotyczy wykonania ekspertyzy prawnej i urbanistycznej projektu studium. Wójt podał, że zgodnie z prawem ani Komisja Gospodarczo-Komunalna, ani jej przewodniczący nie są podmiotami prowadzącymi prace nad studium – nie są stroną w sprawie, nie posiadają interesu prawnego ani faktycznego w załatwieniu sprawy. Wójt napisał też – wbrew twierdzeniu przewodniczącego – wniosek nie powinien być rozpatrywany w drodze decyzji administracyjnej i został udzielony bez zbędnej zwłoki.
Samorządowe Kolegium Odwoławcze stwierdziło jasno, że Grzegorz Malik wykazał się niewiedzą i na tą sprawę nie można składać ponaglenia (cyt. „do żadnej z powołanych kategorii spraw administracyjnych nie należy wskazana przez Pana Grzegorza Malika sprawa…”). Uzasadnienie do postanowienia powinni sobie niektórzy chyba wydrukować, bo stanowi skrót najważniejszych informacji i uprawnień ws. studium. Jasno pokazuje, że studium sporządza wójt, a rada dostaje projekt studium wraz z listą nieuwzględnionych uwag. Większość w Radzie Gminy Mogilany zdaje się dalej tego nie rozumieć.
Radni, będący w opozycji do wójta, zamiast skupić się na konstruktywnej współpracy ciągle szukają powodu, by utrudnić działania wójtowi Piotrowskiemu. Czy jednak nie zdają sobie sprawy, że lepiej się skupić na pozytywnych działaniach? Lepiej chyba skupić się na przygotowaniach do przebudowy „drogi świątnickiej”, czy rozmawiać o pozyskanych przez wójta Piotrowskiego środkach unijnych na kanalizację Gaj – etap I i samej realizacji samej inwestycji (6 września została podpisana umowa z Zarządem Województwa Małopolskiego – kwota pozyskanych środków unijnych to 3 212 258,98 zł).